Преглед на Земеделие

Земеделските стопани в ЕС застаряват и затова Съюзът увеличава усилията си за привличане на младите хора към селското стопанство.

По същия начин появата на земеделието обикновено е свързано с възникването на епичната литература и монументалната архитектура, както и на кодифицираните правни системи.

Европейският пазар на трактори отчете значителен спад през първите седем месеца на…

ще определя в значителна степен развитието на всички важни за човека преработвателни индустрии като хранително-вкусовата, фуражната, леката, енергетиката, химическата, фитофармацевтичната, козметичната, туристическата и редица други. “

Преглед на информацията, свързана с биологичното земеделие, географските указания и схемите за качество, животинските и растителните продукти и други.

Инфрачервена снимка на горните площи. Различните цветове показват съответно: здрави растения (червено), наводнения (черно) и нежелани пестициди (кафяво).

Дестилатор за розово масло в Музея на розата, в Казанлък Земеделието в България е основен стопански отрасъл. То осигурява изхранването на населението и суровини за леката и хранително-вкусовата промишленост.

Subject areas overview At a look Condition of Europe's environmentClimateEconomy and resourcesHealthNatureSustainability In-depth subject areas Agriculture and foodstuff systemAir pollutionBathing water qualityBiodiversity: condition of habitats and speciesBuildings and constructionChemicalsCircular economyClimate adjust impacts, challenges and adaptationClimate adjust mitigation: cutting down emissionsElectric vehicles EnergyEnergy efficiencyEnvironmental overall health impactsEnvironmental inequalitiesExtreme temperature: floods, droughts and heatwavesForests and forestryIndustryLand useNature security and restorationNoise PlasticsPollutionProduction and consumptionRenewable energyResource use and materialsRoad transportSeas and coastsSoilSustainability challengesSustainability methods Sustainable financeTextilesTransport and mobilityUrban ???????? sustainabilityWaste and recyclingWater Examination and details overview Publications

Осигуряване на хранителни вещества за растенията, включващо въвеждане в почвата на естествени торове, изкуствени и изкопаеми торове и други.

Селското стопанство включва технологични процеси, извършвани от специализирани работници, върху определена специално за целта площ и предимно за нуждите на населението живеещо в градовете. То включва следните основни процеси:

Решението е предприето с цел справяне с нарастващите проблеми с ликвидността в…

Историята на появата и развитието на селското стопанство започва далеч в миналото, и се е определяло от различни климатични условия, култури и технологии. В крайна сметка индустриалното земеделие базирано на големи площи от монокултури се е наложило като основен вид земеделие. Използването на изкуствени торове, пестициди, селекция на растенията, генно инженерство увеличават добивите на отглежданите културни растения, но водят със себе си редица екологични проблеми и проблеми със здравето на хората. По същия начин генното инженерство, използването на хормони на растежа, антибиотици и други химически продукти водят до увеличение на производството на месо и животински продукти, като например мляко.

Георги Тахов е доктор по икономика, специалност „Финанси, парично обръщение, кредит и застраховка“. Той притежава и магистърски степени по „Счетоводство и контрол“ от ВФСИ „Д.

Генно-модифицираните организми, използването на хормони на растежа и някои други химически продукти са забранени в редица страни, но намират широко приложение в САЩ и някои от развиващите се страни. Производството на храни и водните ресурси са два свързани глобални проблема, които са и ще бъдат предмет на дебати между регионите и страните. Намаляването и влошаването на качеството на водните запаси както и проблемите с глобалното затопляне включително влиянието му върху селското стопанство и обратното, влиянието на селското стопанство върху глобалното затопляне, са проблеми, за които трябва да работят заедно регионите и страните.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Преглед на Земеделие”

Leave a Reply

Gravatar